טיפול בוטוקס

icons-gold-01

בוטוקוס הִנּוֹ התכשיר הנפוץ כיום לטיפול בקמטי הבעה אשר נוצרים במחצית העליונה של הפנים. התכשיר פוּתח על-ידי חברת אלרגן האמריקאית, ומשווק באמצעותה משנות ה-90 של המאה ה-20. בוטוקס מבוסס על החומר בוטלינום טוקסין A אשר עובר סִנתוז מלאכותי. בין תכונותיו של החומר, מניעת התכווצות של סיבי השריר במקום ההזרקה. דיספורט הוא תכשיר מבוסס חלבון, פרי פיתוח צרפתי, הפועל באופן דומה לבוטוקס, ויש הטוענים כי הוא בעל השפעה חזקה יותר מהבוטוקס, הנמשכת לאורך זמן רב יותר. חשוב להדגיש כי חרף הפופולריות הָרַבָּה של תכשירים אלה בעולם הרפואה האסתטית, לא כל המטפלים יודעים לעשות בהם שימוש נכון. כדי להגיע לתוצאות משביעות רצון יש צורך בהזרקה מדויקת, המבוצעת ביד מיומנת ומנוסה.

מג'יק פוינט רפואה אסתטית מתמחה בטיפולי הזרקת בוטוקס ודיספורט. במאמר זה נביא בפניכם את עיקרי השימושים בתכשירים אלה ומידע לגבי אופן הטיפול באמצעותם.

אודות הטיפול
הזרקה של בוטוקס או דיספורט מתאימה לטיפול בקמטי הבעה, בשלושה אזורים עיקריים: המצח, צִדי העיניים והאזור שבין הגבות – שם נוצרים קמטי הזעף. השפעתם של תכשירים אלה היא זמנית ונמשכת בין 7-3 חודשים. טווח ההשפעה משתנֶה ממטופל אחד לאחר ואף בין הזרקה להזרקה, כך שלא ניתן לצפות את משך השפעת התכשיר. בתום תקופה זו השפעת החומר פגה והקמטים שבים. הזרקה קבועה של בוטוקס או דיספורט לאורך זמן מתמשך מאפשרת לְשַׁטֵּחַ קמטים קיימים ולמנוע היווצרות קמטים חדשים.

שלבים בביצוע הטיפול

במטרה להשיג תוצאה משביעת רצון ובעלת השפעה מְרבית, הטיפול נחלק לשני שלבים: 

שלב ראשון – התכשיר מוזרק באמצעות מחט דקה וייחודית לאזור הרלוונטי. טכניקה מיוחדת של הזרקה היא המפתח להצלחת הטיפול ולהגעה לתוצאות רצויות. בטיפול באזור צִדי העיניים (קמטים המכוּנים 'רגלי עורב' או בלעז 'cross feet') הזרקת התכשיר מתבצעת בכמה נקודות הזרקה נוספות, היות שבאזור זה החומר משפיע באופן חלקי ולטווח קצר. הזרקה במספר נקודות מאפשרת להגביר את השפעת החומר. באזור העדין שמתחת לעיניים מטפלים באמצעות חומצה היאלורונית כדי לשפר את מראה ה'שקיות' שנוצרות שם ולטשטש קמטוטים. לשם כך נדרשות מיומנות, יד עדינה ומקצועיות רבה. 

שלב שני – מבוצע בחלוף חודש ממועד ההזרקה בשלב הראשון. בשלב זה מוזרקת תוספת מהחומר שתכליתה להשיג תוצאה מיטבית ולהגביר את השפעת החומר. בשלב השני יתקן המטפל א-סימטריוֹת קלות של הגבּות והעיניים: מולדות או כאלה שנוצרו במהלך השנים. 

אזורים נוספים שאפשר לטפל בהם באמצעות בוטוקס או דיספורט

לבד מהזרקה לאזורים האנטומיים העיקריים שעבורם מיועד הטיפול, אפשר להזריק בוטוקס או דיספורט למקומות ממוקדים כדי להשיג מגוון תוצאות:

  • • צוואר – הרמת מיתרי הצוואר ומתיחה קלה שלהם.
  • • פה ושפה – השטחת קמטוטים שנוצרו מעל השפה העליונה ויצירת אפקט של 'ליפטינג' לאזור זוויות הפה.
  • • קצה האף – לשיפור מבנה אף נשרי.
  • • שתי נקודות מצִדי האף – כדי לטפל במה שמכוּנה: 'gummy smile', התופעה בה נראים החניכיים כאשר מחייכים.
  • • הזעת יתר באזורים שונים בגוף – הזרקה ייעודית של בוטוקס או דיספורט מאפשרת לטפל בתופעה של הזעת יתר באזורים כמו ידיים; רגליים; בית שחי וקרקפת.