המסת שומן

חִשבו לרגע על האנשים המקיפים אתכם. דומה שאף אחד אינו מרוצה לגמרי מהמראֶה שלו. לכל אחד ואחת מאתנו יש איברים 'בעייתיים' שאותם היה רוצה לתקן, אזורים שבהם הצטבר נפח שומן בלתי מחמיא. כיום, טכניקה של המסת שומן הקרויה 'ליפוליזיס' מאפשרת לעשות זאת באופן נקודתי, ללא צורך בהתערבות כירורגית.

אודות השיטה 
ליפוליזיס היא הזרקה תת-עורית של חומרים הממיסים את השומן בדרך של שריפת תאי השומן והריסתם, ומעודדים את הפרשת השומן מהגוף באופן טבעי, באמצעות זרימת הדם. הטיפול המחטב מכוון לאזור מסוים, וממוקד בהמסת תאי השומן באזור זה. היתרון המרכזי בטיפול הוא שתאי השומן נהרסים לעד, והתאים הנותרים באזור הטיפול אינם מתרבים. לפיכך, תוצאת הטיפול נשמרת לאורך שנים רבות. החומרים שבהם נעשה שימוש במסגרת ההליך מבוססים בדרך כלל על אצטילכולין
ופוספטידילכולין – חומר אשר מצוי בגוף האדם וכן מצוי בחלמון הביצה ובפולי סויה, ועל תרכובות ממקור צמחי, המוּכרות כממיסות שומן.

למי הטיפול מיועד?
ליפוליזיס נמנה עם טיפולי הצרת היקפים המיועדים למי שאינם מעוניינים לרזות באופן גורף, אלא במקומות מסוימים ונקודתיים בגוף. הכוונה היא לחלקים שבהם דיאטה או פעילות גופנית אינן מסייעות להפחתת השומן, כמו קפלים בלחיים, קו הלסת או סנטר כפול. השיטה מפחיתה את השומן באזורים אלה ומצעירה את המראֶה שלהם.

פגישת ייעוץ עם רופא
טרם בחירה בהליך זה חשוב להיפגש עם רופא מומחה בתחום ולהתייעץ איתו. במסגרת הפגישה הרופא יבחן את: מידת התאמתו להליך של האזור המבוקש לטיפול – האם מדובר באזור נקודתי או נרחב; מצב בריאותו של המטופל; רקע רפואי וקיום אלרגיות או בעיות רפואיות שאינם מאפשרים לבצע את הטיפול. מרבית המטופלים נמצאים מתאימים לעבור טיפול המסת שומן.

על ההזרקה
לפני ביצוע ההזרקה הרופא מאלחש את אזור הטיפול ומזריק את החומר בעדינות באמצעות מחט. הכמות המוזרקת היא מזערית. ההזרקה מתבצעת באופן ישיר לתוך שכבת השומן התת-עורי, במרחקים קבועים. ההליך מתבצע בקליניקה, בהשגחת רופא, כטיפול יחידאי או משלים. משך ההליך כשלושת רבעי שעה.

תופעות לוואי
מאחר שמדובר בהליך שאינו פולשני תופעות הלוואי, אם מתעוררות, הן קלות וחולפות, ואינן מגבילות את פעילותו של המטופל. בחלוף בין 4-3 ימים ממועד ההזרקה אזור ההזרקה מתנפח מעט והופך אדמומי ורגיש. ייתכנו שטפי דם שיעברו במהרה. להקלה על תופעות הלוואי מומלץ ראשית לעסות את האזור מדי יום ביומו כדי לסייע בפיזור החומר. אם מתפתחים מיחושים או אי-נוחות אפשר ליטול משכך כאבים.

תדירות הטיפול
לקבלת תוצאות מיטביות מומלץ לבצע את הטיפול במחזורים של שלושה-חמישה טיפולים, כשההפרש ביניהם עומד על כשלושה שבועות. סדרת הטיפולים מותאמת על-ידי הרופא לפי צרכיו הפרטניים של המטופל, וכתלות בריכוז השומן באזור הטיפול.

תוצאות הטיפול
לאחר הטיפול מורגש באופן משמעותי כי נפח השומן באזור הטיפול הדלדל, ומתקבל מראה מוצק ומחוטב. בחלוף חודש ממועד הטיפול נערכת ביקורת אצל הרופא, ואז, כשהתוצאות כבר בולטות לעין, הרופא מחליט האם יש צורך בטיפולים נוספים להטבת התוצאה.

מג'יק פוינט – המסת שומן עם תוצאות הנשמרות לאורך זמן.