הרמת גבות

icons-gold-01

הגבות תוחמות את העיניים ומשמשות להן מסגרת. הן מדגישות את צורתן של העיניים, ולהן תפקיד חשוב במראֶה הפנים בכלל. לאורך השנים פוחתת כמות ייצור הקולגן בגוף, וחל תהליך טבעי של נפילת עור הפנים אשר בעקבותיו צונחות גם הגבות. הדבר מוביל לחזות פנים זקנה ועייפה. כדי להצעיר את מראֶה הפנים מוצע בין השאר טיפול הרמת גבות בחוטים.

על אודות התופעה והגורמים לה

צניחתן של הגבות היא תופעה נפוצה אשר קשורה במבנה הפנים או מתרחשת באופן טבעי עם השנים. כאשר מדובר בתוצר של הגיל, הסיבה לכך היא היחלשותן של הרקמות התומכות בגבות, והפחתה בנפחן כתוצאה מהליך של הידלדלות השומן במצח, ברקות ובקרקפת. שינוי במנח הגבות ובצורתן הוא בעל השלכות בהיבטי הנראוּת והתפקוד כאחד.

בפן האסתטי, תופעה זו יכולה להשפיע על הבעות הפנים ולשנותן. בפן התפקודי, היא מוצאת את ביטויה בתסמינים כמו: שיבוש שדה הראייה והסתרתו; תחושה של כובד מעל העיניים; עייפוּת מתמדת כפועל יוצא ממאמץ בלתי פוסק של שרירי המצח, וכאבי ראש עקב כך. ישנם מקרים שבהם צניחת גבות מופיעה במשולב עם עודפי עור בעפעפיים.

על אודות טיפול הרמת גבות

בעבר, הפרוצדורה שהוצעה כדי לטפל בתופעה הייתה ביצוע ניתוח. אולם עם התפתחות השיטות בתחום רפואה אסתטית וההליך של מתיחת פנים באמצעות חוטים, קיבלו גם גבות נפולות מענה במסגרת זו.

הקושי בהרמת גבות, שהִנו גם האתגר בתהליך, הוא יצירת סימטריה ביניהן. בטיפול של הרמת גבות בעזרת חוטים מרימים את השליש החיצוני של הגבות ליצירת מראֶה מעודן ואסתטי. היתרון של ההליך בכך שהוא מאפשר מידה מְרַבִּית של סימטריה ודיוק. הטיפול קצר, ואורכו כחצי שעה. משך ההשפעה של הרמת גבות כחלק מהליך מתיחת פנים בחוטים נע בין שנה וחצי לשנתיים.

למי ההליך מתאים?

הרמת גבות מתבצעת במסגרת טיפול מתיחת פנים על ידי חוטים. ההליך מהווה פתרון אידאלי עבור מי שבוטוקס אינו יעיל עוד עבורו או מי שמבקש להימנע מביצוע ניתוח. בהיבט הגילי – מגיל 40 ואילך מתחיל תהליך של ירידה בגמישות עור הפנים. לכן החל בגיל זה הטיפול מתאים למי שחש הזדקנות של תווי פניו ונפילה של הגבות.

יתרונות הליך הרמת גבות בחוטים

  • ההליך קל, פשוט ואינו פולשני
  • משך הטיפול קצר
  • ההליך אינו כואב כמעט, ואינו כרוך בתופעות לוואי
  • בהשוואה לניתוח, אחרי הטיפול לא דרושים זמן החלמה והתאוששות

הרמת גבות בחוטים זה מג'יק פוינט!