מילוי ועיצוב שפתיים

שפתיים הן אחד האיברים הבולטים בַּפָּנִים. נשים רבות חושקות בשפתיים עבות ומלאות, אך לא את כולן הטבע חנן בכך. כיום מרפאות אסתטיקה מציעות אפשרות להשלמת החסר ולהגשמת החלום. ישנן כמה טכניקות למילוי שפתיים ועיצובן, אחת מהן היא באמצעות חומצה היאלורונית.

אודות הטיפול

מטרת הטיפול היא לעצב את השפתיים ולתחוֹם אותן בקו מסגרת. שפתיים אפשר למלא באמצעות חומר בלתי נספג כמו סיליקון נוזלי, אך הדבר אינו מומלץ – על כך בדף נפרד, ואפשר לעבותן באמצעות חומרים נספגים המבוססים על חומרים טבעיים אשר שייכים לגוף, מיוצרים על-ידו ובהמשך גם מתפרקים בהליך טבעי. עם החומרים הנספגים נמנית גם החומצה ההיאלורונית, שהיא חומר המילוי הנפוץ ביותר ומהווה אחת מאבני היסוד של הרקמות הרכות בגופנו.

הזרקת חומצה היאלורונית לשפה מרימה מעט את השפה העליונה, ואף מבלי לעבות אותה נוצר מראֶה נשי נחשק ומושך. במידת הצורך אפשר להתקדם לשלב הבא – למלא את השפתיים ולעבות אותן באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית. מדובר בטיפול קצר אשר אורך כמה דקות בלבד. במהלך הטיפול נעשה שימוש במחט עדינה שבאמצעותה מזריקים חומר מילוי לשפתיים. החומר  מעבה את מראֶה השפתיים ומשיב להן רכוּת ולחוּת.

מילוי שפתיים ועיצובן הוא הליך אשר מתבצע במרפאה ומשתרע על פני כמה מפגשים. על פי רוב השפה העליונה היא זו הנזקקת לעיבוי, ואילו השפה התחתונה נשמטת כלפי מטה ובולטת מהעליונה בשל מבנה הלסת ומפאת כוח המשיכה. במסגרת ההליך החומר מוזרק באופן נקודתי, בצורה של כדורונים קטנים, לתוך מקטעי השפה המיועדים לעיבוי.

למי זה מתאים?

מילוי שפתיים ועיצובן הִנּוֹ הליך שמתאים לכל מי שיש לו או לה שפתיים דקות באופן יחסי.
השפתיים, כמו שאר חלקי הפָּנים, מסיימות להתפתח בסוף גיל ההתבגרות, ולפיכך לא מומלץ לעבות  שפתיים לפני הגעה לגיל 18-17.

משך השפעת החומצה ההיאלורונית

החומצה היא חומר זמני אשר מקנֶה לשפה נפח, ויוצר את המראה המעובה המבוקש. הַשְׁפעת החומצה מתפוגגת כעבור חצי שנה. החומר נמס מעצמו, והשפה שָׁבָה למראה הטבעי שלה. לפיכך, בחלוף חצי שנה ממועד הטיפול יש לשוב ולהזריק. מאחר שהחומצה היא חומר ידידותי לגוף אפשר להזריקה שוב ושוב תוך שינוי המינונים לפי הצורך, ללא חשש שהגוף יגיב אליה כאל גוף זר.

יתרונות השימוש בחומצה היאלורונית למילוי שפתיים

  • ההליך קל, פשוט ונטול סיבוכים
  • הטיפול אינו כרוך בתופעות לוואי
  • מאחר שמדובר בחומר טבעי שהגוף מזהה ומפרק באופן טבעי, לעתים רחוקות מתפתחת תגובה דלקתית, והסיכון לזיהומים נמוך מאוד.

לסיכום: בבחירת הגורם אשר אצלו תבצעי את הטיפול חשוב לבדוק את הוותק והמוניטין שלו בתחום. מומלץ לעבור את הטיפול רק במרפאה של מומחים, אצל רופא מקצועי המנוסה במילוי שפתיים ועיבויין.

מג'יק פוינט רפואה אסתטית – על פיך יִשַּׁק דבר!